Archive for the ‘Poradnik Uciekiniera’ Category

P jak Półpasiec

mar
4

No i stało się. Dopadła mnie choroba :/

Read more »

Poradnik Uciekiniera – “Mieszkanie” (cz.3.)

wrz
30

Postanowiłem napisać trzecią część Poradnika skierowanego do wszystkich, którzy myślą o przeprowadzce do Londynu.  Dziś temat mieszkań, czyli gdzie się podziać po przyjeździe.

Read more »

Poradnik Uciekiniera – “Pierwsza praca” (cz.2.)

kwi
8

Pierwsze i najważniejsze, jeśli chodzi o pracę w UK: zacznij jej szukać przed przyjazdem! Nie jedź w ciemno! Jeśli zaryzykujesz, może się okazać że trzeba będzie wrócić do mamy z płaczem po 2 tygodniach, kiedy skończy się forsa, z którą przyjechałeś. Pamiętaj też, że Anglia została dotknięta przez kryzys dużo mocniej niż Polska. Tu naprawdę to widać, zwłaszcza jeśli chodzi o pracę.

Read more »

Poradnik Uciekiniera – “Zdrowie” (cz.1.)

kwi
5

Po moim wpisie z 28 marca odebrałem sporo maili od osób, które planują zarobkowy wyjazd do UK. Wszyscy pytają o to samo, czego i ja chciałem się dowiedzieć przed przybyciem na wyspę. Sprawy, teraz dla mnie oczywiste, wtedy były czymś zupełnie nowym, a zdobyć potrzebną wiedzę nie było łatwo. Dlatego napiszę dla Was „Poradnik Uciekiniera” – w odcinkach, z uwagi na obszerność zagadnienia. Każdy ma oczywiście własne doświadczenia, więc potraktujcie ten “poradnik” jako zbiór sugestii, a nie wyznacznik tego, co dokładnie należy robić.

Read more »