Archive for the ‘Darmówka napisała’ Category

Polowanie na lisa

kwi
11

Minionej nocy, około  godz. 2-3 obudził mnie dziwny, bardzo głośny dźwięk. Coś między szczekaniem a miauczeniem. Wstałem z łóżka i podszedłem do okna (otwartego, bo już jest ciepło).

Read more »

Kolej linowa nad Tamizą

mar
22

We wczorajszym numerze “Evening Standard’ znalazłem artykuł o kolei linowej przez Tamizę, która prawdoodobnie powstanie w Londynie jeszcze przed Igrzyskami Olimpijskimi w 2012 roku. Temat ten pojawiał się już wcześniej w brytyjskich mediach, teraz jednak ostatecznie zdecydowano, że dojdzie do inwestycji. W rozwinięciu tłumaczenie artykułu.

Read more »

Sir Elton z mężem i ich dzieckiem

lut
23

Wczorajsze darmówki były nudne jak flaki z olejem, za to dziś nastapiła prawdziwa eksplozja iście tabloidowych artykułów. Na przykład poranne “Metro” na jedynce prezentuje zdjęcie uśmiechniętego Eltona Johna z dzieckiem, jego dzieckiem, które ma z innym facetem, swoim facetem. W środku gazety jest jeszcze ciekawiej.

Read more »

Ceny alkoholu i Wielki Społeczny Projekt według czytelników “Metra”

lut
17

Witam w drugiej odsłonie działu “Darmówka napisała”. Dziś tłumaczenia wypowiedzi czytelników “Metra” na temat toczącej się w Anglii debaty o cenach alkoholu oraz jeden tekst odnośnie projektu Camerona.

Read more »

DARMÓWKA NAPISAŁA – otwarcie nowej kategorii na blogu

lut
15

Z otwarciem tej kategorii zwlekałem bardzo długo, lecz oto nadejszła wiekopomna chwila… tadaaaaa!!!!! Rzecz dotyczy dwóch najchętniej chyba czytanych londyńskich gazet, czyli “Metro” oraz “London Evening Standard”. Darmowych, ale o całkiem przyzwoitym poziomie.

Read more »