Archive for Marzec, 2011

Sushi Party

mar
30

Według  stereotypu, Polak w Londynie to ciułający każdy grosz robotnik budowlany, którego jedyną rozrywką jest weekendowa wóda z kumplami. Jeśli jest młody to dochodzą jeszcze discopolowe przytupy w polskich gettach, palenie nielegalnych ziół i, od czasu do czasu, jakaś bójka z Murzynami. I w wielu przypadkach tak właśnie jest – nie ma co się oszukiwać (znam takich). Mam jednak szczęście obcować także z osobami, które w Londynie realizują swoje pasje i rozwijają to, na co w Polsce nie mogliby sobie pozwolić. Dziś o tym, jak uczyłem się gotować / robić sushi pod okiem doświadczonego kucharza. Młodego Polaka. Tekst z dużą ilością moich zdjęć.

Read more »

Wykop effect :)

mar
29

Serdecznie dziękuję za wszystkie Wasze wypowiedzi. Ktoś wrzucił poprzedniego mojego posta na wykop i efekt jest miażdżący, jeśli chodzi o statystyki. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się takiego zainteresowania :)

Read more »

Uciekajcie, póki jeszcze możecie

mar
28

Dzisiejsza publikacja w “Pulsie Biznesu” dotyczy chęci wyjazdu za granicę młodych Polaków. “Grozi nam masowy odpływ młodych, wykształconych pracowników” — ostrzega firma doradcza Deloitte.

“Lost generation” to fakt. Szkoda, że dopiero teraz zauważono, że mleko już dawno się rozlało.

Read more »

Kolej linowa nad Tamizą

mar
22

We wczorajszym numerze “Evening Standard’ znalazłem artykuł o kolei linowej przez Tamizę, która prawdoodobnie powstanie w Londynie jeszcze przed Igrzyskami Olimpijskimi w 2012 roku. Temat ten pojawiał się już wcześniej w brytyjskich mediach, teraz jednak ostatecznie zdecydowano, że dojdzie do inwestycji. W rozwinięciu tłumaczenie artykułu.

Read more »

Jak to jest być Brytyjczykiem?

mar
20

… czyli znalezione w sieci … Read more »

Dzień Czerwonego Nosa

mar
19

Wczoraj w UK mieliśmy “Red Nose Day”, czyli swego rodzaju “Finał Orkiestry”, bo chodzi o zbiórkę kasy dla potrzebujących w UE i Afryce. A dzień wcześniej był Dzień Św. Patryka… aż głowa boli – tak dużo tych “Dni”.

Read more »

Obsługa klienta w UK

mar
18

Wczoraj chciałem sobie otworzyć konto. Prosta sprawa, banał, robiłem to kilka razy w Polsce. Wnioski z wyprawy do banku potwierdzają ogólny żenujący poziom obsługi klienta w UK, w niemal każdym sektorze. British customer service sucks.

Read more »

Shard London Bridge

mar
14

Wracam do blogowania i od teraz zabieram się ostro za uzupełnianie zaległości. Na rozgrzewkę słów i zdjęć kilka o powstającym w Londynie najwyższym budynku Unii Europejskiej.

Read more »