Archive for Kwiecień, 2011

Zrób sobie cebularza

kwi
20

Na fejsbuku mój kolega Bartek S. (emigrant, jak ja, choć w Irlandii) wspomniał, że brakuje mu za granicą smaku lubelskich cebularzy i Perły. Wpis więc o tym, co to jest cebularz, skąd się wziął i dlaczego jest taki wspaniały. A na końcu przepis od Bartka mamy, która cebularze zawodowo wypiekała przez 30 lat. Rozgrzewajcie piekarniki :)

Read more »

Polowanie na lisa

kwi
11

Minionej nocy, około  godz. 2-3 obudził mnie dziwny, bardzo głośny dźwięk. Coś między szczekaniem a miauczeniem. Wstałem z łóżka i podszedłem do okna (otwartego, bo już jest ciepło).

Read more »

Poradnik Uciekiniera – “Pierwsza praca” (cz.2.)

kwi
8

Pierwsze i najważniejsze, jeśli chodzi o pracę w UK: zacznij jej szukać przed przyjazdem! Nie jedź w ciemno! Jeśli zaryzykujesz, może się okazać że trzeba będzie wrócić do mamy z płaczem po 2 tygodniach, kiedy skończy się forsa, z którą przyjechałeś. Pamiętaj też, że Anglia została dotknięta przez kryzys dużo mocniej niż Polska. Tu naprawdę to widać, zwłaszcza jeśli chodzi o pracę.

Read more »

Poradnik Uciekiniera – “Zdrowie” (cz.1.)

kwi
5

Po moim wpisie z 28 marca odebrałem sporo maili od osób, które planują zarobkowy wyjazd do UK. Wszyscy pytają o to samo, czego i ja chciałem się dowiedzieć przed przybyciem na wyspę. Sprawy, teraz dla mnie oczywiste, wtedy były czymś zupełnie nowym, a zdobyć potrzebną wiedzę nie było łatwo. Dlatego napiszę dla Was „Poradnik Uciekiniera” – w odcinkach, z uwagi na obszerność zagadnienia. Każdy ma oczywiście własne doświadczenia, więc potraktujcie ten “poradnik” jako zbiór sugestii, a nie wyznacznik tego, co dokładnie należy robić.

Read more »

Polskie piwo w Londynie

kwi
4

W niemal każdym małym londyńskim sklepie można znaleźć piwo z Polski. Królują marki należące do międzynarodowych koncernów, takie jak Żywiec, Tyskie, Lech, Okocim. Czasem można także znaleźć Żubra, Warkę, Dębowe Mocne i… PERŁĘ! :) Wpis z wykonanym przeze mnie obrazkiem fanowskim (+18 pfff :)

Read more »