Wszyscy zostaniemy przestępcami

gru
14

Niebywałą wesołość w mojej firmie wywołała dziś informacja z “Gazety Prawnej” o kolejnym dziele bajkopisarzy z ulicy Wiejskiej. Mowa o ustawie, która każe zgłaszać się do urzędu gminy by poinformować o wyjeździe za granicę, a potem o powrocie do Polski…

W sprawie tego prawa uchwalonego we wrześniu panuje w mojej firmie jednomyślność: nikt się nie będzie zgłaszał. Kompletna olewka, kolejne martwe prawo. Bo czy aresztują nas, do więzienia wsadzą kilkaset tysięcy osób za to, że nie stanęli karnie w kolejce do urzędu? Za to, że nie zgadzają się na iście totalitarne zwyczaje wprowadzane po cichu do polskiego prawa?

Podobnie też sądzą internauci, którzy skomentowali artykuł z “Gazety Prawnej” opisujący wchodzącą w życie ustawę. Poniżej 3 pierwsze z brzegu wpisy:

 • 1: gulu-zula z IP: 89.100.115.* (2010-12-13 15:42)

  Chyba ich poj..ało do reszty albo badają granice naszej cierpliwości !! A może jeszcze na wyjazd trzeba będzie mieć pozwolenie proboszcza??Co z pop…dolony kraj!!

 • 2: Takie są fakty z IP: 81.190.70.* (2010-12-13 17:14)

  Wkrótce wyjście do wychodka trzeba będzie zgłaszać.PO tworzy państwo totalitarne.

 • 3: benek z IP: 92.145.130.* (2010-12-13 18:36)

  25 lat temu polska bolszewia wypowiedziwla wlasnemu Narodowi wojne
  a obecna nowoposka bolszewia drenuje Narod na wszxlkie mozliwe sposoby
  Kiedys wmowiono czesci spoleczenstwa ze PiS tworzy panstwo policyjne to taraz zobacza co ta jest panstwo policyjne i na wychodku sie nie skonczy

No cóż.. wypada się tylko zgodzić z tymi komentarzami, choć widać, że biorą w nich górę emocje zamiast zdrowego rozsądku.

Zmienił się szyld partii panującej, zmienił się PR, ale jak widać nadal chodzi o to samo: KONTROLOWAĆ, ZBIERAĆ INFORMACJE o obywatelach.

A nawiasem mówiąc, czy widzieliście gdzieś informacje o tym, że Sejm przygotowuje takiego prawnego i bezczelnego gniota? Ja przynajmniej w internecie wcześniej o tym nie czytałem. Wszyscy byliśmy przecież zajęci podniecaniem się innymi “ważnymi dla Polski” sprawami, zamiast ustawą de facto ograniczającą naszą wolność lub przynajmniej ograniczającą poczucie, że Polskę przewietrzono po pisowskiej duchocie.

Good night and good luck.

 • Wykop
 • Twitter
 • Facebook
 

Leave a Reply