Sir Elton z mężem i ich dzieckiem

lut
23

Wczorajsze darmówki były nudne jak flaki z olejem, za to dziś nastapiła prawdziwa eksplozja iście tabloidowych artykułów. Na przykład poranne “Metro” na jedynce prezentuje zdjęcie uśmiechniętego Eltona Johna z dzieckiem, jego dzieckiem, które ma z innym facetem, swoim facetem. W środku gazety jest jeszcze ciekawiej.

W rozwinięciu artykułu z pierwszej strony, Elton na zdjęciach szczerzy się do niemowlaka, który w przyszłości zostanie bogaczem z tytułem szlacheckim (w sumie to już jest). Po przeczytaniu wyznań szczęśliwych rodziców (czyli Eltona i jego faceta) rodzi się dość prozaiczne pytanie: jak oni to zrobili? Czy to adopcja, a może inżynieria genetyczna?

Autor publikacji nie pozostawia miejsca na domysły. Otóż Elton, wraz ze swoim partnerem, że tak powiem, zrzucili się do słoiczka. Powstała mieszanka została zaaplikowana wynajętej surogatce, która powiła dziecię. Warto zwrócić uwagę na fakt, że celowo Elton z partnerem nie sprawdzili, czyj plemnik wygrał wyścig. Chodziło im bowiem o to, żeby przez takie proste rozwiązanie posiąść “wspólne” dziecko, wbrew temu co oferuje biologia. Dodatkowo, by nie mieszać zbytnio dziecku w głowie wymyślili, że jeden z ojców będzie nazywany “papa”, a drugi “daddy”. Ależ to sobie wymyślili… :)

Pomyślałem sobie troszeczkę na tem temat i oto, do jakich wniosków / wątpliwości doszedłem:

- Przy pierwszym badaniu krwi dziecka okaże się, kto jest biologicznym ojcem, grupa krwi wystarczy więc by zrujnować rodzinną idyllę.

- Jeśli dziecko zachoruje i będzie wymagało transfuzji lub przeszczepu narządu efekt będzie taki sam jak powyżej.

- Jeśli okaże się,  że panowie zechcą rozwodu (w przyszłości) to komuś będzie przyznane prawo do opieki nad dzieckiem.  Sąd będzie miał twardy orzech do zgryzienia: oddać ojcu biologicznemu, czy temu drugiemu?

- Elton John posiada tytuł szlachecki. Zgodnie z tradycją, małżonka osoby tytułowanej “sir” jest określana jako “lady”. Jak więc tytułować partnera, jak dziecko? Czy dziecko dziedziczy tytuł jeśli ojciec nie jest biologiczny (tzn. jeśli to nie plemnik Eltona dosięgnął celu)?

- Czy w przypadku rozwodu i stwierdzenia, że to jednak nie jest biologiczne dziecko Eltona, będą przysługiwały alimenty na dziecko? Czy w takim przypadku syn utrzyma tytuł?

Jak widać, także bogata szlachta ma swoje problemy :)

P.S. Mam nadzieję, że nikt nie odbiera powyższego tekstu jako homofobicznego, nie taki w każdym razie był mój zamiar.

P.S.2 Sporo się u mnie dzieje ostatnio, co niestety skutkuje brakiem czasu, zmęczeniem i zaległościami na blogu. Największa rzecz do zrobienia to relacja z weekendu 12- 13 lutego, kiedy to uczyłem się robić sushi (sporo zdjęć, dużo tekstu do napisania). Zostaje jeszcze temat świątecznego (!) pobytu w Polsce i kilka drobnych temacików. Dodatkowo Przemek C. zażyczył sobie więcej multimediów, więc niebawem będę kręcił (filmy).

  • Wykop
  • Twitter
  • Facebook
 

Leave a Reply