Dzień Czerwonego Nosa

mar
19

Wczoraj w UK mieliśmy “Red Nose Day”, czyli swego rodzaju “Finał Orkiestry”, bo chodzi o zbiórkę kasy dla potrzebujących w UE i Afryce. A dzień wcześniej był Dzień Św. Patryka… aż głowa boli – tak dużo tych “Dni”.

Red Nose Day obchodzony jest na wyspach od 1985 roku. Za wszystkim stoi charytatywna organizacja Comic Relief, założona przez brytyjskich komików. Hasło towarzyszące zbiórce pieniędzy brzmi: “Do something funny for money”, czyli “Zrób coś zabawnego za pieniądze”. Komicy namawiają ludzi, żeby raz w roku ubrali czerwony nos, zrobili coś śmiesznego i  w ten sposób zdobyli forsę. Sami też wystepują bez honorarium.

Akcja jest w Uk bardzo popularna, uczestniczą w niej duże sieci handlowe i szeroko nagłaśniają media. Przy okazji tej emitowane są też specjalne odcinki seriali, bite rekordy np. najdłużej trwającej audycji na żywo itd. Wczoraj w banku Barclays, gdzie byłem otworzyć konto, w zamian za datki częstowano ciastkami, cukierkami, kawą i herbatą. Do stolików, przy których przyjmowani są klienci, przyczepione były kolorowe balony. Szkoda tylko, że bankierzy nie nosili czerwonych nosów, bo to by dopiero wyglądało zabawne rozmawiać z klaunem np. o kredycie :)

Więcej na stronie akcji:  http://www.rednoseday.com/

  • Wykop
  • Twitter
  • Facebook
 

Leave a Reply