John Cleese ma rację

wrz
7

Dziś o poranku przeczytałem w onecie tekst na temat wypowiedzi słynnego komika z grupy Monty Pythona. Poprawność polityczna i święte oburzenie jak zwykle zatrzęsły ludźmi..

Poszło o Londyn, a konkretnie o stwierdzenie autorstwa Johna Cleese , że “Londyn nie jest już angielskim miastem”, i że “coraz trudniej jest znaleźć prawdziwego Anglika”.

Na to ludzie znani i szanowani się oburzyli, że multikulti to wartość Londynu.

No a ja powiem, że Cleese ma rację. Wiele razy rozmawiałem na ten temat z Anglikami i zaświadczam, że w 100% mówią w prywatnych rozmowach to samo. Nawet podobne stwierdzenia padają, że “nas Anglików już prawie nie ma w tym mieście”. Oczywiście publicznie nigdy by im takie słowa nie przeszły przez gardło. To takie typowo angielskie, ale chyba i polskie też…

I tutaj pojawia się John Cleese, który nie boi się głośno powiedzieć, że “król jest nagi!”.

Brawo Panie Cleese, jest Pan jak zwykle niezastąpiony!

A tutaj można przeczytać notkę z onetu (bo artykułem tego nazwać nie sposób).

  • Wykop
  • Twitter
  • Facebook
 

One Response to “John Cleese ma rację”

  1. Bartłomiej mówi:

    A ja nie rozumiem całego zamieszania. Po pierwsze Onet robi sensację jak zwykle w czym zresztą nie różni się niczym od innych portali, bo przecież ważne aby tytuł zrobił burzę w szklance wody.

    Po drugie, czytając tą notkę nie widzę nic co by było wbrew politycznej poprawności. Tam nie ma nic kontrowersyjnego. Jedyne co zrobił Cleese, moim zdaniem to skrytykował sposób życia Anglików, określając jako hulaszczy.

    Adam, a czy pytałeś się tych Anglików dlaczego wg nich nie działa multikulti? – Nie lubię tego stwierdzenia ale niech będzie.

Leave a Reply