Benzynowe szaleństwo w UK

mar
29

Masz możliwość przywiezienia paliwa do Wielkiej Brytanii? Nie zwlekaj! To może być interes życia!

Brytyjczycy wpadli w paliwową panikę. Pod stacjami benzynowymi gigantyczne korki, zablokowane ulice, ludzie zapełniają baki pod korek i wlewają benzynę na zapas, do czego się da. Część stacji zostało zamkniętych, inne reglamentują paliwo, a rząd zapowiedział dostawy organizowane przez wojsko. Cena benzyny bezołowiowej podniosła się aż o 45 proc., a olej napędowy zdrożał o 20 proc. (informacje z “Daily Mail”).

Wszystko zaczęło się od zapowiedzi strajku pracowników firm dostarczających paliwo. Kierowcy firm (tu nie ma zaskoczenia) domagają się wyższych pensji oraz poprawy warunków pracy. To już jest niepokojąca wiadomość dla posiadaczy aut w wysoko zmotoryzowanej Anglii, ale nomen omen oliwy do ognia dolała nieodpowiedzialna wypowiedź ministra Francisa Maude, który zasugerował obywatelom robienie zapasów w obliczu zbliżającego się strajku.

Szkopuł tkwi w tym, że związkowcy nie zapowiedzieli jeszcze oficjalnie daty protestu. Plotki mówią o Wielkanocy, jak będzie – zobaczymy.

Dziś jeden z moich znajomych, po tym gdy nie mógł kupić benzyny do firmowego vana, dzwonił do Polaka nielegalnie handlującego paliwem. Okazało się, że benzynowy diler już wyprzedał wszystkie zapasy na pniu!

Tak więc, jeśli masz możliwość – przyjeżdżaj szybko z benzyną do Londynu – zarobisz krocie!

[EDIT] Nie było i nie jest moją intencją namawianie do popełnienia przestępstwa, co zasugerował mi jeden z czytelników. Przez “możliwość wwiezienia paliwa do UK na handel” rozumiem posiadanie wszystkich niezbędnych papierów, zezwoleń itd.

  • Wykop
  • Twitter
  • Facebook
 

Leave a Reply